Pasja

tumblr_opgxou8vWC1thtf3eo1_540

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Czy wiesz już kim chciałbyś zostać w przyszłości?

Jaka jest Twoja pasja?

A może wciąż jej szukasz i zastanawiasz się czy kiedykolwiek ją znajdziesz.

Czuję się taka pusta.

Od środka.

Nie wiem co mam ze sobą zrobić, czuję się jak ślepiec, który po omacku szuka swojej drogi do domu.

Szukanie pasji to też droga i kiedy ją znajdziesz poczujesz, że właśnie po to żyjesz i właśnie tą drogą chcesz iść już całe życie. Tą i żadną inną.

Tak przynajmniej mi się wydaje.

Mam słomiany zapał. Coś mi się podoba, wydaje mi się że znalazłam tę jedną jedyną ścieżkę, ale potem okazuje się że to ślepa uliczka i czeka na mnie tylko jedno: rozczarowanie.

Dlaczego to nie może być takie proste jak wybór produktów w katalogu?

Wciąż próbuje, ale wiem, nic na siłe, zawsze tak jest.

Kiedy poszukujesz uparcie miłości, partnera – ten nigdy nie przychodzi.

Kiedy przestajesz już szukać i cieszysz się samotnością – miłość zjawia się za oknem.

W sumie, może mamy to o czym pomyślimy i czego zażyczymy, lecz nie w takiej formie jakiej byśmy oczekiwali i nie w takim czasie, zdecydowanie.

Ale odbiegam od tematu. Jak odnaleźć w sobie pasje?

Nie wiem.

I właśnie rozpaczam, z dnia na dzień coraz bardziej. Młodsza nie będę. Straciłam ten dziecięcy luz, że jestem jeszcze młoda, że przecież mam dopiero 24 lata i że mam jeszcze czas.

Moja niecierpliwość jest moim przekleństwem.

Ale,

może powinnam odpuścić i poczekać, choć ciągle to robię.

A Wam jak udało się znaleźć pasję? [prosi o poradnik, najlepiej dla mało rozgarniętych, infantylnych introwertyków]

a nutka cudowna, wycisza, wprawia w nostalgię, uwielbiam.

  2 comments for “Pasja

 1. 26 września 2017 o 22:24

  Hej!
  Właśnie o Tobie myślałem i zastanawiałem się, gdzie zniknęłaś na tyle czasu! Już bałem się, że porzuciłaś bloga, a tu taka niespodzianka :) Ja to jednak mam intuicję, haha.

  Już chciałem Ci napisać, żebyś uzbroiła się w cierpliwość i nie szukała niczego na siłę, a w końcu któregoś dnia sama odkryjesz swoją pasję. Ale w sumie nie każdy ma jakąś taką konkretną pasję. Wiadomo, są ludzie, którzy mają bzika na jakimś punkcie, interesują się jakąś dziedziną na maxa i wiedzą o niej wszystko. Ale są też tacy jak ja na przykład, którzy interesują się wieloma rzeczami po trochu. I to też jest dobra postawa! Może odnosisz takie wrażenie, że z odkryciem swojej pasji wiążesz odnalezienie życiowego szczęścia. Ale możesz znaleźć szczęście także bez pasji, tak jak ja to zrobiłem, bo nie każdy ją ma. Ważne, żeby robić to, na co się ma ochotę, a jak się ochota zmieni, to robić co innego. Wiadomo, ludzie mogą powiedzieć, że nie zajmujemy się niczym konkretnym, że jesteśmy niestali, ale w życiu nie chodzi chyba o to, żeby ciągle zajmować się jednym i tym samym, tylko żeby robić coś, co daje nam przyjemność. Pamiętaj o tym i staraj się tę przyjemność czerpać z tych wszystkich rzeczy, które robisz, bo masz na nie ochotę i nie myśleć tak usilnie nad tym, żeby znaleźć jedną ulubioną dziedzinę. Ludzie są różni, nie ma gorszych i lepszych zainteresowań.

  Ja oczywiście nie wiem. Może jest gdzieś Twoja pasja, której jeszcze nie odkryłaś, a może jesteś właśnie taka jak ja, że interesujesz się wieloma sprawami i nigdzie nie zagrzewasz miejsca na dłużej? To odkrycie pozostawiam dla Ciebie :)

  Pozdrawiam!

  • elsa
   27 września 2017 o 16:56

   Cześć, dziękuję za komentarz, dał mi wiele do przemyślenia i być może masz rację, bo nigdy na to tak nie patrzyłam. Niebawem znowu zmieniam miejsce zamieszkania i poczuję że żyję, a tymczasem postaram się cieszyć z tych drobnostek które w gąszczu spraw nam nikną. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *