Podsumowanie tygodnia #19 – Wielkie zmiany!

Piosenka tygodnia: Piosenką tygodnia jest Bitamina – Dom. Jeśli czytasz mnie od jakiegoś czasu to zauważysz różnicę, bo raczej mam trochę inny gust muzyczny, ale ta piosenka jest dla mnie cudowna i ważna.

Zdjęcie tygodnia:  Zdjęcie dosyć jesiennie, ale ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza więc myślę, że pasuje. Lubię takie klimaty.

tumblr_nws9dhu3TE1qzejbto1_540

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze zdarzenie: Czekają mnie wielkie zmiany! A mianowicie wracam w swoje rodzinne strony! Razem z narzeczonym będziemy prowadzić tam sklep i będziemy budować nasz wymarzony dom. Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, bo wszystko idzie po mojej myśli.

Książka tygodnia: W tym tygodniu chciałabym Wam polecić książkę, którą czytałam w liceum, a dzięki której poznałam polską fantastykę. Mówię tu o książce Alicja Jacka Piekary. Historia opowiada o Aleksie, niespełnionym życiowo człowiekiem, który poznaje Alicję, młodą dziewczynkę jakby „nie z tego świata”. I nagle Aleks staje się kimś więcej niż zwykłym człowieczkiem, wszystko zaczyna iść po jego myśli i jest pożądany przez inne kobiety. Po poznaniu Alicji zaczyna dziać się „magia”. Naprawdę polecam, prosty jezyk, miła lektura dla umilenia wieczoru.

alicja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Video tygodnia: Być może pamiętacie jak kilka lat temu w sieci pojawił się filmik Kat Napiórkowskiej, który zyskał popularność na świecie. Mówię o filmie Living with Depression. Kat wypuściła też inne filmy z tego typu problemami. Najbardziej podoba mi się filmik z atakiem paniki. Nie znam osobiście nikogo takiego, albo przynajmniej nie wiem że znam, ale mam bardzo bliską osobę w otoczeniu z ciężką depresją. Traktuje te filmy jako pomoc ale nie jako instrukcję, ponieważ każdy odczuwa inaczej depresję, ataki paniki czy inne zaburzenia. Ale obejrzyjcie ten filmik, bo jednak daje do myślenia i pokazuje, że osoby cierpiące na ataki paniki nie mają lekko.


Najgorsze zdarzenie: Przez ostatnie dwa miesiące nie przeczytałam żadnej książki. A przynajmniej do końca. A nieprzeczytane książki lubią się mścić. Poszłam do biblioteki i wybrałam tytuły na chybił trafił. I tym razem nie udało mi się wybrać ciekawej książki. A bardzo nie lubię zostawiać coś nieprzeczytanego .

Film tygodnia: Filmem tygodnia jest psychologiczny film z Christianem Bale’m Mechanik. Film opowiada historię Trevora, który od roku nie zmrużył oka i przez to ma problemy z pamięcią i halucynacje. Mocny film psychologiczny, w którym wszystkiego dowiadujemy się na końcu. Rola Christiana Bale’a zasługuje na wielki szacunek. Do tej roli Bale schudł aż 82kg! Obejrzyjcie zwiastun, bo film jest warty obejrzenia.

Dziś pisało mi się bardzo dobrze Nie ukrywam, czasami bardzo długo siedzę nad postami i zastanawiam się jak skleić zdanie. Cieszę się że miałam w sobie wenę. Dzięki że jesteście, bądźcie dobrzy i trzymajcie się.

  1 comment for “Podsumowanie tygodnia #19 – Wielkie zmiany!

  1. 3 lipca 2017 o 20:27

    Hej :)
    Myślę, że zdjęcie jak najbardziej pasuje, bo pogoda chyba bardzo się pomyliła ostatnio… Zaintrygowałaś mnie polską fantastyką, do tej pory myślałem, że w tej kategorii mamy jedynie Sapkowskiego! 82 kilo schudnąć! To jest dopiero poświęcenie dla roli… Chociażby dlatego absolutnie warto obejrzeć, bo od razu wiadomo, że aktor daje z siebie wszystko.
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *